01 02 03 04 05 06
YIKIM VE ONARIM İŞLERİ
Mekan içerisinde yıkılmasını istediğiniz duvar veya kapatmak istediğiniz bir alanınız mı var? Ya da salon ve mutfağın arasında ki duvarı kaldırarak amerikan mutfak mı yapmak istiyorsunuz? Yoksa yatak odanızda ki ara duvarı yıkıp balkonu Pvc pencere ile kapatarak büyük ve kullanışlı bir yatak odası mı elde etmek istiyorsunuz?

Bundan böyle mekanlarınız gözünüze küçük görünmeyecek ve daha aydınlık bir ortama kavuşabileceksiniz. Konut içerisinde taşıyıcı kolonlara zarar vermemek kaydı ile ufak yıkım ve onarımlar yapmanız mümkün. Bu tümüyle sizin mekanınızdan ne istediğinize, nasıl rahat ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak istediğinize bağlı bir durumdur.

Yıkım işlemleriniz de kesim yapılacak, delinecek yerler kolon ve kirişlere denk geliyorsa mutlaka karot kesim yaptırınız. Hilti ve benzeri aletler titreşim oluşturdukları için zararlı ve yasaktır. Binanızın metal ve beton kısımlarının kaynaşımlarına zarar vereceği için yük taşıma ve dayanıklılığını azaltır. Çalıştığınız usta veya firma bu konuda size ne söylerse söylesin güvenlik için karot kesimde mutlaka ısrarcı olun. Çünkü karot kesim dairesel elmas uçlu kesici aletin hızla sürtünmesi ve titreşimsiz olmasından dolayı sağlıklı ve gerçek çözümdür.