01 02 03 04 05 06
MAĞAZA TADİLATI
Mağaza tadilatı ve dekorasyonu önemli bir konudur. Mağazaların modern ve fonksiyonel olarak tasarlanması, müşterilerin ilgisini çekebilmesi açısından çok önemlidir. Burada ki en önemli husus, ürünlerin ikinci planda kalıp kalmadığıdır. Eğer ürünler mağaza tadilatı ve dekorasyonu karşısında ikinci planda kalıyorsa yapılan çalışmaların da hiç bir anlamı kalmaz. Bu sebepten dolayı mağaza tadilatı konusunda doğru bir starateji uygulamak gerekir.

Dünya çapında faaliyet gösteren tüm markaların pazarlama ve satış stratejilerinin bel kemiğini oluşturan ambalaj tasarımları, yapılan araştırmalar sonucu tüketicilerin satın alma alışkanlıkları üzerinde etkili olduğunu açık şekilde ortaya koymuştur. Ürün ambalajlarında olduğu gibi mağazaların vitrinleri de aynı mantığın üzerine kuruludur. Bir mağazanın dekorasyonuna ne kadar para harcanırsa harcansın unutulmamalıdır ki, mağaza içine giren müşteri olmadığı sürece yapılan tasarımlarında bir önemi kalmaz.

Vitrin, alıcının ürünü ilk gördüğü yerdir. Satılan ürünün alıcıyla ilk görsel teması vitrin ile kurulur. Bu anlamda vitrin aslında satış için atılan ilk adımdır. Nasıl bir ürünün kalitesi ve fiyatı direk satışı etkiliyorsa vitrinler de aynı mantık üzerine kuruludur. Alıcının gerek ürün, gerekse ürünün satıldığı mekan ile ilgili ilk izlenimleri vitrin ile oluşmaktadır.